Casa / Fuses / 046602.5NR
minImg
046602.5NR
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
046602.5NR
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BRD MT 2.5A 32VAC/VDC 1206
In magazzino : 3512
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 90°C
Melting I²t 0.3516
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.024 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.125" L x 0.060" W x 0.023" H (3.18mm x 1.52mm x 0.58mm)
Product Status Active
Series SlimLine™ 466
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Voltage Rating - AC 32 V