Casa / Fuses / 0498200.M-CN
minImg
0498200.M-CN
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0498200.M-CN
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE AUTO 200A 32VDC AUTO LINK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 125000
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.000261 Ohms
Color Purple
Approval Agency UR
Current Rating (Amps) 200 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.614" L x 0.472" W x 0.327" H (41.00mm x 12.00mm x 8.30mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Series MIDI® 498
Voltage Rating - DC 32 V