Casa / Fuses / 0498200.UXT-HD
minImg
0498200.UXT-HD
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0498200.UXT-HD
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE AUTO 200A 32VDC AUTO LINK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 125000
Response Time -
DC Cold Resistance 0.261 Ohms
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 200 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 5kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 1.614" L x 0.472" W x 0.315" H (41.00mm x 12.00mm x 8.00mm)
Product Status Obsolete
Series MIDI® 498
Voltage Rating - DC 32 V