Casa / Fuses / 0525015.MXP
minImg
0525015.MXP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0525015.MXP
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CERAMIC 15A 450VDC 3AB 3AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 55
Response Time -
DC Cold Resistance 0.0085 Ohms
Color -
Approval Agency cURus
Current Rating (Amps) 15 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Series 525
Voltage Rating - DC 450 V