06033C471K4T2A
KYOCERA AVX
Prodotto No:
06033C471K4T2A
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 470PF 25V X7R 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF