0603N511J101SD
Aillen
Prodotto No:
0603N511J101SD
Produttore:
Aillen
Descrizione:
Cap.,SMD,0603,NP0,510pF,5%,100V
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Series 603
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.90mm)
Mfr Aillen
Capacitance 510 pF