Casa / Fuses / 0603SFF500F/32-2
minImg
0603SFF500F/32-2
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0603SFF500F/32-2
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BOARD MOUNT 5A 32VDC 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.7
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.014 Ohms
Color -
Approval Agency UL
Current Rating (Amps) 5 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60mm x 0.80mm x 0.80mm)
Product Status Obsolete
Series SFF
Voltage Rating - DC 32 V