0603Y2000560KFR
Knowles Syfer
Prodotto No:
0603Y2000560KFR
Produttore:
Knowles Syfer
Descrizione:
CAP CER 56PF 200V C0G/NP0 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series FlexiCap™
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 56 pF