0603Y200P470DFT
Knowles Syfer
Prodotto No:
0603Y200P470DFT
Descrizione:
CAP CER 0.47PF 200V C0G/NP0 0603
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications High Reliability, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.031" (0.80mm)
Mfr Knowles Syfer
Capacitance 0.47 pF