Casa / Fuses / 066506.3HXLL
minImg
066506.3HXLL
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
066506.3HXLL
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE BOARD MNT 6.3A 250VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Melting I²t 287
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.009 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 6.3 A
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.333" H (8.50mm x 8.45mm)
Product Status Obsolete
Series LT-5™ 665
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 250 V