Casa / Fuses / 067301.5MXEP
minImg
067301.5MXEP
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
067301.5MXEP
Descrizione:
FUSE GLASS 1.5A 250VAC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 3.52
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.0515 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 1.5 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
Series 673
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V