Casa / Fuses / 0673.800DRT4P
minImg
0673.800DRT4P
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0673.800DRT4P
Descrizione:
FUSE GLASS 800MA 250VAC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Melting I²t 0.949
Response Time Slow Blow
DC Cold Resistance 0.112 Ohms
Color -
Approval Agency CSA, UL
Current Rating (Amps) 800 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.154" Dia x 0.433" L (3.90mm x 11.00mm)
Product Status Obsolete
Series 673
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V