08055A430JAT2A
KYOCERA AVX
Prodotto No:
08055A430JAT2A
Produttore:
KYOCERA AVX
Descrizione:
CAP CER 43PF 50V NP0 0805
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Ratings -
Series -
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 43 pF