Casa / Fuses / 087402.5MRET1P
minImg
087402.5MRET1P
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
087402.5MRET1P
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CERAMIC 2.5A 250VAC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 2.675
Response Time Fast Blow
DC Cold Resistance 0.0329 Ohms
Color -
Approval Agency cULus
Current Rating (Amps) 2.5 A
Fuse Type Cartridge, Ceramic
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.142" Dia x 0.394" L (3.60mm x 10.00mm)
Product Status Active
Series 874
Package / Case Cartridge, Non-Standard (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V