Casa / Fuses / 0AGA015.V
minImg
0AGA015.V
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0AGA015.V
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE GLASS 15A 32VAC/VDC 1AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Response Time -
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 15 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.250" Dia x 0.625" L (6.35mm x 15.88mm)
Product Status Active
Series AGA
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case 1AG, 1/4" x 5/8"
Voltage Rating - AC 32 V