Casa / Fuses / 0AGU050.VPG
minImg
0AGU050.VPG
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0AGU050.VPG
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE GLASS 50A 32VAC/VDC 5AG
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Response Time -
Color -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 50 A
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage -
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Product Status Active
Series AGU
Voltage Rating - DC 32 V
Package / Case Cartridge, Non-Standard
Voltage Rating - AC 32 V