0HEV030.ZXPY
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0HEV030.ZXPY
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE CARTRIDGE 30A 450VDC BOLT
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Melting I²t 993
Applications Lift Trucks
Response Time -
DC Cold Resistance 0.0027 Ohms
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 30A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 10kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.532" L (10.30mm x 38.90mm)
Product Status Obsolete
Series LC HEV
Voltage Rating - DC 450 VDC