Casa / Fuses / 0MIN030.TPGLOA
minImg
0MIN030.TPGLOA
Littelfuse Inc.
Prodotto No:
0MIN030.TPGLOA
Produttore:
Littelfuse Inc.
Descrizione:
FUSE AUTO 30A 12VDC BLADE MINI
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Response Time -
Color Green
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 30 A
Fuse Type Automotive
Breaking Capacity @ Rated Voltage 1kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90mm x 3.80mm x 8.80mm)
Product Status Obsolete
Series MINI® Smart Glow
Voltage Rating - DC 12 V