0P45224EC
Magnetics, a division of Spang & Co.
Prodotto No:
0P45224EC
Descrizione:
FERRITE CORE EC 4.2UH P
Guida per l'utente
Inductance Factor (Al) 4.2 µH
Effective Area (Ae) mm² 180
Tolerance -
Material P
Core Type EC
Product Status Active
Supplier Device Package -
Effective Length (le) mm 105
Series -
Effective Magnetic Volume (Ve) mm³ 18800
Length 2.055" (52.20mm)
Gap Ungapped
Mfr Magnetics, a division of Spang & Co.
Height 0.953" (24.20mm)
Package Bulk
Initial Permeability (µi) 2500
Minimum Core Cross Section (Amin) mm² 141
Width 0.528" (13.40mm)