TE Connectivity AMP Connectors
Prodotto No:
1-1969603-0
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN RCPT HSG 10POS 4.20MM
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.38
$0.38
10
$0.34105
$3.4105
25
$0.33934
$8.4835
50
$0.33231
$16.6155
100
$0.28405
$28.405
250
$0.255664
$63.916
500
$0.241452
$120.726
1000
$0.211632
$211.632
2500
$0.210216
$525.54
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 10 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.165" (4.20mm) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Series | VAL-U-LOK |
| Note | Contacts Not Included |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.165" (4.20mm) |
| Connector Type | Receptacle |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1969603 |