10056847-901LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
10056847-901LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 20POS 0.031
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold or Gold, GXT™
Flange Feature -
Contact Type -
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Product Status Active
Card Thickness 0.039" (1.00mm)
Number of Positions/Bay/Row 10
Series -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.031" (0.80mm)