10061913-101TLF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
10061913-101TLF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN PCI EXP FMALE 64POS 0.039
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 64
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature -
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)