10069690-00000PLF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
10069690-00000PLF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN PCI EXP FMALE 36POS 0.039
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Straddle Mount Opening, Unthreaded, 0.079" (2.00mm)
Contact Type -
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Board Edge, Straddle Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row -
Series -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.039" (1.00mm)