10080054-026LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
10080054-026LF
Descrizione:
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.640" (16.26mm)
Features Keying Slot
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Length - Mating 0.234" (5.94mm)
Contact Finish - Mating Gold, GXT™
Applications -
Number of Positions 10
Termination Press-Fit, Solder
Mounting Type Through Hole
Fastening Type Latch Lock/Eject Hooks
Series Quickie™
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post -
Insulation Color Blue
Contact Length - Post 0.160" (4.06mm)
Package Tray
Overall Contact Length 0.629" (15.97mm)