1008CT-600EGTS
Delta Electronics/Components
Prodotto No:
1008CT-600EGTS
Pacchetto:
1008
Descrizione:
FIXED IND 60NH 600MA 520MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 75 @ 500MHz
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 520mOhm
Inductance 60 nH
Series 1008CT
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 1.8GHz