1008HC-183EJFS
Delta Electronics/Components
Prodotto No:
1008HC-183EJFS
Pacchetto:
1008
Descrizione:
FIXED IND 18UH 200MA 2.6 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq 20 @ 2.52MHz
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 200 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 1008
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.6Ohm
Inductance 18 µH
Series 1008HC
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Frequency - Self Resonant 20MHz