100NHG00B
Eaton - Bussmann Electrical Division
Prodotto No:
100NHG00B
Descrizione:
FUSE NH 00 gG 100A 500V D.I.
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency CCC, CE, EAC
Current Rating (Amps) 100A
Fuse Type Square
Breaking Capacity @ Rated Voltage 120kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 2.126" L x 1.890" W x 1.181" H (54.00mm x 48.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
Series -
Package / Case Rectangular, Blade
Voltage Rating - AC 500 VAC