100TXW150MEFC10X30
Rubycon
Prodotto No:
100TXW150MEFC10X30
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 150UF 20% 100V RADIAL
In magazzino : 137
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.260" (32.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 1.05 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series TXW
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 2.1 A @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 150 µF