100USC3300MEFC25X50
Rubycon
Prodotto No:
100USC3300MEFC25X50
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 3300UF 20% 100V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 2.047" (52.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 4.06 A @ 120 Hz
Product Status Not For New Designs
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series USC
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 4.669 A @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 3300 µF