101187104CHCO
Integrated Power Designs
Prodotto No:
101187104CHCO
Descrizione:
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-15V 400W
Product Status Active
Efficiency 87%
Mfr Integrated Power Designs
Features Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 15V
Voltage - Output 4 -15V
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, cURus, TUV, UKCA
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.10" L x 4.18" W x 1.50" H (180.3mm x 106.2mm x 38.0mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 2 15 A
Current - Output 1 50 A
Series NXT-400 (400W)
Power (Watts) 400W
Current - Output 4 5 A
Type Enclosed
Current - Output 3 5 A