Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
10127820-1622LF
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Descrizione:
CONN HEADER VERT 16POS 4.2MM
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
1
$0.912
$0.912
10
$0.76665
$7.6665
165
$0.68855
$113.61075
495
$0.563378
$278.87211
990
$0.500783
$495.77517
4950
$0.438188
$2169.0306
10065
$0.416271
$4189.767615
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Insulation Height | 0.504" (12.80mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 600VAC/DC |
| Contact Finish Thickness - Mating | 80.0µin (2.03µm) |
| Current Rating (Amps) | Varies by Wire Gauge |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Contact Material | Brass |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.165" (4.20mm) |
| Contact Length - Mating | - |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 16 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Square |
| Series | Minitek® Pwr 4.2 |
| Row Spacing - Mating | 0.165" (4.20mm) |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Insulation Color | Natural |
| Contact Length - Post | 0.138" (3.50mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 10127820 |