10142632-015LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
10142632-015LF
Descrizione:
CONN RCPT HSG 15POS 1.27MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Number of Rows 2
Number of Positions 15
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing 0.096" (2.43mm)
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Active
Insulation Material Thermoplastic
Series Minitek MicroSpace™ 1.27mm
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.050" (1.27mm)