10142961-014LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
10142961-014LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN RCPT HSG 14POS 1.80MM
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Number of Rows 1
Number of Positions 14
Color -
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type -
Product Status Active
Insulation Material Thermoplastic
Series Minitek MicroSpace™ 1.80mm
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.071" (1.80mm)