103MPR400K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
103MPR400K
Descrizione:
CAP FILM 10000PF 10% 400VDC RAD
In magazzino : 6753
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 17.684 Ohms
Ratings -
Series MPR
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 10000 pF