105K400CS6
Paktron
Prodotto No:
105K400CS6
Produttore:
Paktron
Descrizione:
CAPACITOR MLP 1.0UF 400V THRU-HO
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.882" L x 0.701" W (22.40mm x 17.80mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 8 mOhms
Ratings -
Series Capstick®
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case 14-DIP
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Paktron
Capacitance 1 µF