105MWR250K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
105MWR250K
Descrizione:
CAP FILM 1UF 10% 250VDC AXIAL
In magazzino : 4337
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.413" Dia x 1.063" L (10.50mm x 27.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.415 Ohms
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1 µF