106K050CS4
Paktron
Prodotto No:
106K050CS4
Produttore:
Paktron
Descrizione:
CAPACITOR MLP 10UF 50V THRU-HOLE
In magazzino : 2003
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.319" (8.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.618" L x 0.500" W (15.70mm x 12.70mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 3 mOhms
Ratings -
Series Capstick®
Voltage Rating - DC 50V
Package / Case 10-DIP
Voltage Rating - AC 35V
Mfr Paktron
Capacitance 10 µF