106K100RA6-FA
Paktron
Prodotto No:
106K100RA6-FA
Produttore:
Paktron
Descrizione:
CAPACITOR MLP 10UF 100V RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications EMI, RFI Suppression; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.461" (11.70mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.650" L x 0.260" W (16.50mm x 6.60mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 5 mOhms
Ratings -
Series Angstor®
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 80V
Mfr Paktron
Capacitance 10 µF