106MHBS45K2J
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
106MHBS45K2J
Descrizione:
CAP FILM 10UF 10% 800VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.181" (30.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.673" L x 0.866" W (42.50mm x 22.00mm)
Product Status Obsolete
ESR (Equivalent Series Resistance) 7 mOhms
Ratings -
Series MHBS
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 10 µF