108TTA035M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
108TTA035M
Descrizione:
CAP ALUM 1000UF 20% 35V AXIAL
In magazzino : 14410
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.512" Dia x 1.024" L (13.00mm x 26.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 980 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 232.1mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series TTA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 1.3524 A @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 1000 µF