109D567X9030K2
Vishay Sprague
Prodotto No:
109D567X9030K2
Produttore:
Vishay Sprague
Descrizione:
CAP TANT 560UF 10% 30V AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code K
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 30 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.217" L (10.31mm x 30.91mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.3Ohm
Series TANTALEX®, 109D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 560 µF