109LBB063M2EF
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
109LBB063M2EF
Descrizione:
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 1.654" (42.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 5.47 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 24.87mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series LBB
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Ripple Current @ High Frequency 6.8375 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 10000 µF