109R0612M4D01
Sanyo Denki America Inc.
Prodotto No:
109R0612M4D01
Descrizione:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Guida per l'utente
Air Flow 12.7 CFM (0.356m³/min)
Noise 20.0dB(A)
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.060A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 7 ~ 13.8VDC
RPM 2600 RPM
Mfr Sanyo Denki America Inc.
Material - Frame Plastic
Features Locked Rotor Sensor
Width 25.00mm
Operating Temperature -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
Static Pressure 0.079 in H2O (19.6 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CSA, TUV, UL
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.199 lb (90.26 g)
Lifetime @ Temp. 60000 Hrs @ 60°C
Material - Blade Plastic
Series San Ace 60
Power (Watts) 720 mW