10A07GP-TP
Micro Commercial Co
Prodotto No:
10A07GP-TP
Pacchetto:
R-6
Descrizione:
Interface
Guida per l'utente
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 150pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package R-6
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 1000 V
Series -
Package / Case R-6, Axial
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.2 V @ 10 A
Mfr Micro Commercial Co
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 1000 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 10A