10BJ90CA
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
10BJ90CA
Pacchetto:
SMB
Descrizione:
TVS DIODE 90VWM 146VC SMB
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.9A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 100V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1000W (1kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Series 10BJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 146V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 90V