10GEEG3E-R
Delta Electronics
Prodotto No:
10GEEG3E-R
Produttore:
Delta Electronics
Descrizione:
PWR ENT RCPT IEC320-C14 PANEL QC
Guida per l'utente
Number of Positions 3
Ingress Protection -
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 28.45mm x 21.60mm
Approval Agency CSA, UL, VDE
Termination Quick Connect
Mounting Type Panel Mount, Flange
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Current Rating - Circuit Breaker -
Series GE
Voltage Rating - Appliance Inlet 115/250VAC
Panel Thickness -
Current Rating - Appliance Inlet 10A
Connector Style IEC 320-C14
Mfr Delta Electronics
Connector Type Receptacle, Male Blades
Accomodates a Fuse No
Features Bleed Resistor
Filter Type Filtered (EMI, RFI) - Commercial
Package Bulk
Switch Features -
Current Rating - Filter 10A