10MS5220MEFCTZ8X5
Rubycon
Prodotto No:
10MS5220MEFCTZ8X5
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 145 mA @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series MS5
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 174 mA @ 10 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 220 µF