10SST120
Sensata-Crydom
Prodotto No:
10SST120
Produttore:
Sensata-Crydom
Descrizione:
SSR RELAY SPST-NO 10A 90-140V
Guida per l'utente
Load Current 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187"/0.250"
Output Type AC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 90 V ~ 140 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Series SST
Package / Case Hockey Puck
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 3.5 ~ 10VDC