10YXS680MEFC8X11.5
Rubycon
Prodotto No:
10YXS680MEFC8X11.5
Produttore:
Rubycon
Descrizione:
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL
In magazzino : 1930
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Polarization Polar
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.512" (13.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 401.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series YXS
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 730 mA @ 100 kHz
Mfr Rubycon
Capacitance 680 µF
Package Bulk
Impedance 120 mOhms