110RCM300-24
Bel Power Solutions
Prodotto No:
110RCM300-24
Descrizione:
DC/DC CONVERTER 24V 300W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 137.5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.2 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.43" L x 4.57" W x 1.50" H (188.7mm x 116.1mm x 38.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 12.5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 50.4V
Series Melcher RCM (300W)
Power (Watts) 300W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 93.5%